13 czerwca, w czwartek przyjechała do nas pani Kasia Sobczyk z instrumentalistami oraz ze śpiewakiem operowym – panem Pawłem. Jako,że mamy ,,rok moniuszkowski" zaprosiła nas ona na spotkanie pt. ,,Moniuszko i opera w przedszkolu". Na początek prowadząca wyjaśniła kilka muzycznych terminów, np. opera, libretto, bas. Następnie pan Paweł pokazał dzieciom kilka ćwiczeń oddechowych, wraz z nimi robił m.in. ,,pajacyki"i przysiady. Zaśpiewał : ,,Gdybym był bogaczem", ,, Ten zegar stary"(autor Moniuszko) oraz ,,Kum i kuma"( również Moniuszko). Wraz z panią Kasią przybliżył nam sylwetkę Stanisława Moniuszki - wspaniałego kompozytora i twórcy polskiej opery narodowej. Pani Kasia zadała kilka muzycznych zagadek, na które przedszkolaki odpowiedziały śpiewająco. Było to ostatnie spotkanie przed wakacjami, dlatego wokalistka pożegnała nas utworem:,, Ach jak przyjemnie kołysać się wśród fal...".Dziękujemy za ciekawe spotkania! Czekamy na kolejne po przerwie wakacyjnej!

Grażyna Majewska

„Dbam o zdrowie ” – to hasło międzygrupowego konkursu plastyczno-technicznego, który odbył się w naszym przedszkolu w dniu 11 czerwca2019 roku. Konkurs poprzedzony był „ Dniem zdrowego żywienia”, kiedy to dzieci dowiedziały się wielu cennych informacji na temat zdrowego stylu życia, a także uczestniczyły w konkursie wiedzy na omawiany temat. Każda z grup przedszkolnych – podczas rozstrzygnięcia konkursu w dniu 13 czerwca - za pięknie i pomysłowo wykonany plakat otrzymała nagrodę. Gratulujemy!

 Elżbieta Wtulich

W dniu 10 czerwca nasze Sówki uczestniczyły w ostatniej już – przedszkolnej, wspólnej wycieczce. Ponieważ dzieci kochają konie, postanowiliśmy wybrać się tym razem do Stadniny Koni „Tarpan” w Korbońcu. Czas spędziliśmy tam bardzo aktywnie i miło. Dzieci jeździły konno, zwiedziły mini- gospodarstwo, zjadły pyszne kiełbaski z ogniska, przy którym nie zabrakło wspólnych śpiewów. Największą atrakcją była jednak przejażdżka bryczką, podczas której podziwialiśmy wiejskie krajobrazy. Pogoda nam dopisała, humory również, więc zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do przedszkola.

 Elżbieta Wtulich

 5 czerwca z okazji Dnia Dziecka nasze Biedroneczki wybrały się na pieszą wycieczkę do sali zabaw Urwisek w Mławie. Wyjście poprzedziła rozmowa na temat zasad bezpieczeństwa i kulturalnego zachowania się. Wyruszyliśmy zaraz po śniadaniu. Podczas pobytu w sali zabaw wszystkim dopisywał dobry nastrój. Dzieci miały wielką frajdę w czasie zabaw ruchowych na zjeżdżalni oraz w basenie z kulkami. Integrowały się ze sobą podczas zabaw dowolnych w kącikach : majsterkowicza, lalek, kuchennym. Były zabawy w policjantów i złodziei a także księżniczki. Pani Bożenka przygotowała dla wszystkich przepyszną watę cukrową i słodki poczęstunek. Wróciliśmy do przedszkola trochę zmęczeni ale każdy z nas z uśmiechem na twarzy. Z pewnością dzieci zapamiętają to miłe wyjście na dłużej.

Joanna Wiśniewska

 

W poniedziałek dzieci z grupy Sówek wraz z Paniami wybrały się do ogródków działkowych. Dzieci miło spędziły czas na łonie natury, oraz wspólnych integracyjnych zabawach. Po smakołykowym poczęstunku przedszkolaki mogły obserwować wzrastające rośliny oraz ogrodników pracujących w pobliżu. Największą atrakcją dla naszych podopiecznych były zabawy z chustą animacyjną oraz taniec z balonami. Zmęczeni, ale pełni wrażeń i uśmiechu na twarzy wróciliśmy do przedszkola.

Aneta Chmielewska

Dzieci z grupy Sówki odwiedziły Katolicką Szkołę Podstawową.Przedszkolaki pod pod opieką pani Joanny Dmuchowskiej (nauczycielki języka angielskiego)oraz pani Muriel Edmond (native speakera) ze Stanów Zjednoczonych bawiły się w różnego rodzaju gry i zabawy w języku angielskim. Zorganizowane zajęcia bardzo podobały się naszym podopiecznym, a tym samym wykazały się bogatą wiedzą anglojęzyczną. Na koniec spotkania dzieci pomodliły się w szkolnej kaplicy. Dziękujemy za zaproszenie i mile spędzony czas.

Elżbieta Wtulich

 

 Pani Milena Prusik (mama Antosi) zagościła w grupie Sówek i wzięła udział w bajkoczytaniu. Zapoznała przedszkolaki z emocjami towarzyszącymi dzieciom często w sklepie na podstawie opowiadania, ponadto przeczytała bajeczkę „Psi patrol”, której przygody dzieci znają ze szklanego ekranu. Zademonstrowała jak można samodzielnie zrobić trzy bańki mydlane w jednej, a największą atrakcją dla podopiecznych była niespodzianka w postaci kolorowanek wręczonych przez uczennice SP6. Dziękujemy pani Milenie za miło spędzony czas i pouczające spotkanie.

Elżbieta Wtulich

 

31 maja , w piątek, postanowiliśmy uczcić zbliżający się Dzień Dziecka. Pszczółki zjadły ulubione lody i chrupki. Następnie wzięły udział w zawodach:                                                                                        

   1. kto zbije najwięcej baniek mydlanych?( wygrali wszyscy)

  1. kto przejdzie drabinkę szczebelkową poziomą.?( Lilka i Zosia były niezawodne)
  2. kto wespnie się najwyżej na pajęczynie?( Olek i Paweł)
  3. kto dotknie chmury?( Gabrysia była blisko lecz zwyciężyła Victoria)
  4. kto najszybciej zjedzie ze zjeżdżalni?( oczywiście Natalia)
  5. co pierwsze wpadnie do bramki: piłka czy dzieci?

Po wspólnym posiłku i wielu zabawach na świeżym powietrzu wróciliśmy do przedszkola, aby odpocząć i obejrzeć bajeczkę pt. ,,Jaś i Małgosia".Wszystkiego najlepszego dla naszych przedszkolaków!

Grażyna Majewska

 

30 maja nasze przedszkolaki wybrały się z wizytą do Poradni Stomatologicznej w Przychodni Rodzinnej ,,Panaceum". Celem wizyty była pogadanka na temat ważności i konieczności dbania o higienę jamy ustnej, przełamanie obaw przed wizytą u dentysty, a także kształtowanie nawyków prozdrowotnych.  Dzieci miały okazję zapoznać się ze specyfiką pracy dentysty oraz obejrzeć wygląd i wyposażenie gabinetu stomatologicznego. Dowiedziały się również jak dbać o zęby, by były zawsze piękne i zdrowe. Pani higienistka stomatologiczna z niezwykłą serdecznością skontrolowała zęby odważnych przedszkolaków. Na pamiątkę spotkania wręczyła dzieciom kolorowe naklejki zachęcające do dbania o piękny uśmiech oraz kolorowanki. Wizyta u stomatologa odbyła się w miłej atmosferze. Mamy nadzieję, że nasze przedszkolaki nie będą czuć lęku przed wizytą w gabinecie stomatologicznym. Bardzo dziękujemy za tak życzliwe przyjęcie i liczymy na dalszą, owocną współpracę.

 Grażyna Majewska

 

 

W środę (29 maja) grupa „Biedronek” odwiedziła Wioskę Garncarską w Kamionce. Cóż to było za przeżycie!!! Pierwsza autokarowa wycieczka „Biedronek” dostarczyła wielu emocji i doświadczeń. Najpierw dzieci wzięły udział w warsztatach, na których samodzielnie lepiły naczynia z gliny. Zadanie wymagało koncentracji i było doskonałym ćwiczeniem dla małych paluszków i zwinnych rączek. Dzieci poradziły sobie rewelacyjnie, a każde naczynie stało się unikatowym dziełem. Po krótkiej przekąsce, wyruszyliśmy do kina 3D, w którym wyświetlono niezwykle poruszający film o „sierocińcu” dla małych małpek i słoni. Dzięki seansowi, dzieci dowiedziały się, że istnieje wiele miejsc zajmujących się opieką nad zwierzętami egzotycznymi i mogły zobaczyć jak taka praca wygląda. Następnie Pani przewodnik zaprowadziła nas do kuźni, gdzie pokazała w jaki sposób pracował kowal. Dzieci miały okazję zobaczyć, jak wyglądała dawna izba i odgadywać do czego służyły znajdujące się w niej przedmioty. Kolejnym punktem programu była galeria: „Skarby Ziemi”, z wystawą skał i minerałów. Wiele radości sprawiła dzieciom zabawa w porównywanie rozpiętości swoich ramion z rozpiętością skrzydeł różnych gatunków ptaków. Mieliśmy okazję pograć na zewnętrznych instrumentach i zobaczyć „WRÓBELKOWO”, czyli małe domki wróbelków. Jednak prawdziwe wyzwanie czekało na maluchów przy drewnianym stole. Gdy pojawiła się Pani Zagadka w żółtej pelerynie, rozpoczęła serię pytań do przedszkolaków. Prawidłowe odpowiedzi wskazały miejsce ukrycia skarbu w „Rajskim Ogrodzie”. „Biedroneczki”, ku zaskoczeniu samej Pani Zagadki, niezwykle sprawnie jak na swój wiek, odpowiedziały na wszystkie pytania i błyskawicznie odnalazły skarb. Przepełnieni radością, mnóstwem doświadczeń i wspaniałymi glinianymi pamiątkami, wróciliśmy do przedszkola. I tylko nielicznych nie zmógł sen w drodze powrotnej.

Aleksandra Zakrzewska