W czwartek, 13 grudnia pani Kasia Sobczyk zaprosiła naszych małych melomanów na ,, Opowieść o Bożym Narodzeniu". Już sam tytuł wskazał nam charakter spotkania. Było, więc, bardzo nastrojowo. Opowiedziana została historia Świętej Rodziny od momentu poszukiwania miejsca narodzin Jezusa po znalezieniu stajenki i obwieszczeniu cudownej nowiny. Nie zabrakło śpiewu kolęd, które wraz z panią Kasią odśpiewały przedszkolaki. Wokalistka wspomniała, również, o tradycjach wigilijnych i oczywiście o Mikołaju. Nie zabrakło zagadek bożonarodzeniowych i zabaw   ruchowych. To było ostatnie spotkanie w tym roku. Dziękujemy pani Kasiu! Do zobaczenia w 2019 roku!

Grażyna Majewska

W sobotę (8 grudnia) w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Iłowie, odbył się Konkurs Kolęd i Pastorałek. Reprezentacja dzieci z najstarszej grupy naszego przedszkola, po raz pierwszy wzięła udział w tego typu wydarzeniu. Pod nazwą „Boże Dzieci” zespół składający się z dziewięciorga śmiałków, przebranych za pastuszków, pewnie wkroczył na deski sali widowiskowej i pod kierunkiem Aleksandry Zakrzewskiej, wykonał dwie kolędy : „Pójdźmy wszyscy do stajenki” i „ Przybieżeli do Betlejem”. W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 17 wykonawców, prezentując na scenie po dwa utwory. „Boże Dzieci” były najmłodszym zespołem występującym przed licznie zebraną publicznością, która wielkimi brawami nagrodziła cały występ naszych artystów. Dzieci pokazały jak wielką radość można czerpać ze wspólnego śpiewania i zdobyły cenne doświadczenie związane z występami scenicznymi.

Aleksandra Zakrzewska

Już po raz trzeci w naszej grupie mieliśmy okazję, a także przyjemność gościć rodziców na „Rodzinnym piernikowaniu”. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej, świątecznej atmosferze. Dzieci z niecierpliwością oczekiwały dnia, w którym mogły powitać rodziców i bliskich przygotowaną częścią artystyczną oraz wręczyć słodkie upominki. Z radością i wielkim zaangażowaniem przedszkolaki z mamą, tatą, czy babcią ozdabiały świąteczne ciasteczka, którymi i w tym roku wesprzemy akcję charytatywną „Prezent pod choinkę dla Dzieci z Domów Dziecka w Kowalewie”. Spotkanie zakończyliśmy wspólnym kolędowaniem. Dziękujemy naszym gościom za wspólnie spędzony czas i składamy życzenia spokojnych, radosnych oraz rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia.

Elżbieta Wtulich

Mikołajkowe przedpołudnie dostarczyło naszym Sówkom wielu pozytywnych wrażeń i niespodzianek. W sali przedszkolnej dzieci znalazły pozostawiony przez Świętego Mikołaja prezent, a po śniadanku wybraliśmy się do Biblioteki Pedagogicznej, gdzie przedszkolaki po raz pierwszy miały okazję uczestniczyć w teatrzyku cieni. Panie zaprezentowały bajkę pt. „Czerwony Kapturek”, a następnie omówiły z dziećmi kolejne kroki przygotowania tego typu przedstawienia teatralnego. Dzieci były zachwycone. Wspaniałym zajęciem było również wykonanie śniegowych bałwanków z płatków waty, w co dzieciaki zaangażowały się całym sercem. Nie zabrakło słodkiego poczęstunku, którym obdarowała nas Pani Bogusia. Dzieci w podziękowaniu za zaproszenie zaśpiewały Paniom świąteczną piosenkę i życzyły wesołych Świąt. Jeszcze raz dziękujemy.

Elżbieta Wtulich

6 grudnia to szczególnie wyjątkowy i wyczekiwany dzień w przedszkolu dla wszystkich dzieci. Mikołajki - święto obchodzone ku czci Świętego Mikołaja biskupa Miry, nieodłącznie kojarzy się z radosną atmosferą oraz przede wszystkim z prezentami. I dla naszych podopiecznych nie zabrakło miłych wrażeń. Po odczytaniu listu od Świętego Mikołaja dzieci zauważyły, że zostawił On pod choinką prezenty, które odpakowywały z radością  i prędkością Formuły 1. Potem zabawom nowymi zabawkami nie było końca. Miło spędzony czas uświetniły wspólne zdjęcia i słodki poczęstunek.

Aleksandra Członka-Chmielewska, Grażyna Majewska

W środę, 5 grudnia, dzieci z grupy ‘’Pszczółki’ wybrała się do Sali zabaw ‘’Motylkowo’’ w Mławie. To doskonałe miejsce na urozmaicenie życia przedszkolnego i na integrację dzieci. Dzieci mogły korzystać z basenu z piłkami, który już od samego początku wzbudził duże zainteresowanie. Z radością bawiły się też dużymi klockami i zjeżdżały ze zjeżdżalni. Największą atrakcją okazała się wizyta Mikołaja, który obdarował Pszczółki czekoladowymi lizakami, a potem wspólnie się bawiliśmy. Dzieci z apetytem zjadły też duża, pyszna watę cukrową. Wróciliśmy do przedszkola zadowoleni, uśmiechnięci.

Aleksandra Członka-Chmielewska

 

 W czwartkowy poranek grupę Sówek odwiedził tata Oli, aby przybliżyć nam wcześniej omawiany zawód weterynarza. Celem spotkania było poznanie specyfiki wykonywanej pracy oraz zdobycie wiedzy na temat dbania i pielęgnowania naszych pupili, a także kształtowanie postaw humanitarnych w stosunku do zwierząt. Pan Filip na spotkanie z dziećmi przyniósł maskotkę psa, który w pełni przypominał żywe zwierzątko. Sówki dowiedziały się co zawiera torba lekarska i do czego służy każdy z przyniesionych narzędzi. Mogły zrobić zastrzyk przyniesionemu zwierzakowi, jak również posłuchać bicia serca, zajrzeć w uszko i sprawdzić jak się nasze zwierzątko czuje. W quizie zagadkowym dzieci mogły zdobyć naklejki z sylwetami zwierząt i dowiedzieć się ciekawych informacji. Praca Pana Filipa bardzo zafascynowała nasze przedszkolaki. Wszystkim udzielił się zawód weterynarza i pomoc chorym zwierzakom. Dziękujemy Panu Filipowi za dostarczenie wspaniałych przeżyć, którym towarzyszyło pogłębienie wiedzy wykonywanego zawodu.

 Aneta Chmielewska

28 listopada odbyło się uroczyste ,,Pasowanie na przedszkolaka” dzieci z grup ,,Biedroneczki” oraz ,,Pszczółki”. W tym roku impreza przybrała wyjątkowy charakter ponieważ uroczyście gratulowaliśmy ks. Sławomirowi Kowalskiemu, który niedawno został odznaczony Medalem Komisji Edukacji Narodowej. Pani Aneta Chmielewska w imieniu społeczności przedszkolnej wręczyła księdzu list z gratulacjami i najlepszymi życzeniami. Ponadto pani dyrektor Bożena Jabłonowska wręczyła akt nadania stopnia nauczyciela mianowanego pani Joannie Wiśniewskiej, która złożyła uroczyste ślubowanie. Po części oficjalnej nasze przedszkolaki w odświętnych strojach pięknie zaprezentowały krótkie wiersze, piosenki oraz tańce. Występ przedszkolaki rozpoczęły przy radosnej piosence ,,Pociąg”. Obiecały, że będą dzielnie przychodzić do przedszkola, zjadać wszystko z talerzyka oraz wesoło się bawić. Nie obyło się bez ślubowania rodziców, którzy przyrzekali wspierać swoje pociechy w każdej chwili ich życia. Po występie pani dyrektor rozpoczęła ceremonię pasowania na przedszkolaka. Po pasowaniu każde dziecko otrzymało dyplom, pamiątkową książkę i odznakę. Na koniec wykonaliśmy wspólną fotografię dzięki której jeszcze nie raz powrócimy do tego radosnego wydarzenia. Uwieńczeniem uroczystości był słodki poczęstunek. Na pewno był to niezapomniany dzień pełen emocji i miłych wrażeń dla całej społeczności przedszkolnej. Dziękujemy wszystkim z Państwa, którzy włączyli się w pomoc w przygotowanie tej uroczystości.

Joanna Wiśniewska

 

 

28 listopada sześcioro dzieci z grupy „Sówek” reprezentowało nasze przedszkole w turnieju „Jestem sprawny i bezpieczny”, organizowanym przez Zespół Placówek Oświatowych nr 2 w Mławie. Nasi mali sportowcy wykazali się ogromną walecznością i wytrwałością rywalizując w poszczególnych konkurencjach sportowych. Za udział w konkursie dzieciaki otrzymały dyplom oraz nagrodę. Gratulujemy!!!

Elżbieta Wtulich

Od 2002 r. w listopadzie obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia. W naszym przedszkolu urodziny misia odbyły się 27 listopada. Przedszkolaki wysłuchały krótkiej historii powstania tej sympatycznej zabawki, poznały imiona misiów z bajek animowanych: misia Uszatka, Coralgola, Barnaby, misia Yogi, które, jak się okazało są, już zupełnie nieznane dzieciom. Odbyła się krótka misiowa gimnastyka i quiz. Wspólnie wesoło bawiliśmy się z maskotkami przy muzyce. Na koniec dzieci degustowały misiowy przysmak czyli miodek z „dodatkiem” ciasteczek. Grupa „Pszczółki” wykonała prace plastyczno –techniczne w formie maski misia. Dziś pluszowy miś to kultowa zabawka na całym świecie i mimo upływającego czasu oraz pojawiania się coraz bardziej nowoczesnych rozrywek dla dzieci, bywa największym przyjacielem dziecka.

 Aleksandra Członka-Chmielewska