Przedszkole Dzieciątka Jezus funkcjonuje od 2012 roku w godzinach od 6:30 do 16:30. Organem prowadzącym jest Parafia Rzymskokatolicka p.w. Świętej Rodziny w Mławie. Nadzór pedagogiczny nad placówką sprawuje Mazowiecki Kurator Oświaty. Przedszkole działa na podstawie ustawy o systemie oświaty oraz STATUTU naszego przedszkola.

Jako placówka katolicka, realizujemy cele i zadania określone w ustawie o systemie oświaty, uwzględniając pełny rozwój osobowości małego dziecka, a za podstawę wychowania przyjmujemy chrześcijański system wartości.

Jesteśmy niewielką placówką, dlatego zapewniamy ciepłą i rodzinną atmosferę oraz indywidualne podejście do każdego wychowanka.

Placówka jest położona w zacisznym, odizolowanym od ruchu drogowego miejscu. Sale wyposażone są w nowoczesny sprzęt i pomoce dydaktyczne posiadające niezbędne atesty.

Przedszkole powstało z myślą o szczęściu dzieci i spokoju pracujących rodziców. Wykwalifikowana kadra pedagogiczna opiekuje się dziećmi w wieku od 2,5 do 5 lat.

Obecnie w placówce są utworzone trzy grupy:

• Grupa I – 3 latki „Biedroneczki”,
  • Grupa II – 4 latki „Pszczółki”,
  • Grupa III – 4-5 latki „Sówki”.

W naszym przedszkolu dzieci mają zagwarantowane odbycie przygotowania przedszkolnego. Spełniamy funkcję opiekuńczo – wychowawczo – dydaktyczną. Kierujemy się zasadą, że najlepszą formą nauki jest zabawa.

W każdym dziecku rodzi się wewnętrzna ciekawość, dąży ono do poznania i tworzenia świadomego obrazu siebie, do odkrywania świata oraz odnalezienia w nim swojego miejsca. Przedszkole Dzieciątka Jezus służy dziecku i jego rodzinie, uczy życia opartego na fundamencie wiary, wprowadza w świat kultury i wartości chrześcijańskich.

Zadaniem przedszkola jest pomóc rodzinie w wychowaniu i sprawowaniu opieki nad dzieckiem, troska o jego bezpieczeństwo , zdrowie i prawidłowy rozwój. Działania w naszej placówce wspierają dziecko w rozwoju, by wychować dobrego człowieka i prawego katolika. Każdemu dziecku zapewniamy szacunek dla jego godności i respektujemy jego tożsamość niezależnie od przekonań religijnych rodziców.

Realizujemy podstawę programową z wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną. Kadra jest miło i ciepło nastawiona zarówno dla przedszkolaka jak i rodziców. Staramy się zapewnić jak najlepsze warunki dla rozwoju dziecka, spełniać oczekiwania opiekunów oraz maluchów. Gwarantujemy profesjonalną opiekę równocześnie emanując przy tym domowym ciepłem, którego potrzebuje dziecko. Nauczycielki w naszym przedszkolu mają odwagę i wolę prezentowania w codziennej praktyce pedagogicznej postawy chrześcijańskiego wychowawcy. Współpracują z rodzicami w prowadzeniu dziecka i dbają o jego wszechstronny rozwój, w oparciu o dopuszczone do użytku programy wychowania przedszkolnego oraz metody pracy wychowawczo – dydaktycznej, wspomagającej jego rozwój.

Praca w naszym przedszkolu ukierunkowana jest na:

• wdrażanie do modlitwy i osobistego kontaktu dziecka z Bogiem,
  • uczestnictwo we Mszy Świętej,
  • zdrowy styl życia i aktywność ruchową poprzez taniec,
  • gimnastykę oraz częste zabawy na świeżym powietrzu,
  • wychowanie estetyczne poprzez umuzykalnianie dziecka oraz obcowanie z kulturą i sztuką,
  • nabywanie przez dziecko umiejętności samodzielnego funkcjonowania w społeczeństwie,
  • naukę języków obcych oraz rzetelne przygotowanie do rozpoczęcia nauki w szkole,
  • stwarzanie atmosfery ciepła i zrozumienia, tak aby dzieci czuły się kochane, akceptowane i szczęśliwe.

Wszystkie działania wychowawcze zmierzają do tego, aby wychowanek naszego przedszkola był dobrze przygotowany do nauki w szkole, a przede wszystkim, aby był człowiekiem uczciwym, prawym, dobrym, szanującym siebie i innych; by kierował się w swoich wyborach najwyższą wartością, jaką jest Bóg oraz by znał i akceptował swoją wartość i rozwijał swoje dary i talenty.

MISJA PRZEDSZKOLA

Jesteśmy przedszkolem katolickim, promującym chrześcijański system wartości, zapewniamy wszechstronny, bezpieczny i radosny rozwój wszystkim swoim wychowankom. Traktujemy każde dziecko podmiotowo i indywidualnie. Dążymy do tego, by czuły się kochane, akceptowane i szczęśliwe. Przygotowujemy je do przeżywania sukcesu, ale i radzenia sobie z porażkami.

Dajemy dzieciom możliwość:

• samorealizacji
  • pracy z innymi
  • kreatywnego myślenia
  • działania
  • uczestniczenia w ciekawych zajęciach.

Zapewniamy wykwalifikowanych, dobrych i życzliwych nauczycieli, wychowawców. Dbamy o dobre stosunki międzyludzkie i dobrą komunikację. Stoimy na straży praw człowieka, a w szczególności praw dziecka. Pomagamy sobie i szanujemy się nawzajem ucząc odwagi w wypowiadaniu własnego zdania.

Absolwent Przedszkola:

• Kocha Boga i pogłębia swoją wiedzę o Nim jest
  • Dobrze przygotowany do podjęcia obowiązków szkolnych,
  • Ma dobrze rozwinięte procesy poznawcze,
  • Potrafi współdziałać w zespole,
  • Jest zainteresowany nauką i literaturą,
  • Jest samodzielny,
  • Jest aktywny w podejmowaniu działań,
  • Lubi działania twórcze,
  • Jest wrażliwy estetycznie,
  • Akceptuje zdrowy styl życia,
  • Ma bogatą wiedzę o środowisku przyrodniczym,