W dniu 21 listopada grupa Pszczółek świętowała Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Na samym początku zajęć zastanawialiśmy się nad pytaniem: „ Kto to jest życzliwy człowiek?” Wszystkie odpowiedzi wraz z imionami ich autorów zapisaliśmy na brystolu. Następnie wypisaliśmy w jaki sposób na co dzień się pozdrawiamy: kiedy wchodzi osoba dorosła, ksiądz, jak się witamy z mamą i tatą, a jak z kolegą. Przedszkolaki same zauważyły, jak wiele mamy pięknych słów w języku polskim, by się przywitać. Była to również idealna okazja do rozmowy na temat kulturalnego zachowania i pozytywnych emocji jakimi obdarzamy drugiego człowieka.Kolejnym zadaniem dla grupy 4 latków było odrysowanie na wybranej przez siebie kartce papieru, swojej lewej i prawej dłoni. Następnie każdy po ozdobieniu swoich papierowych dłoni przykleił je tak, by razem utworzyły piękne słońce. Dzieci poznały znaczenie zdania : „ Wyciągnąć pomocną dłoń”. Każdy przedszkolak, na znak złożenia obietnicy, by być życzliwym człowiekiem i wyciągać pomocną dłoń do innych w potrzebie, podchodził do plakatu i przybijał koleżeńską „piątkę”.

Aleksandra Zakrzewska