Z inicjatywy Ministra Edukacji Narodowej Dariusza Piontkowskiego nasze Przedszkole włączyło się do akcji "Szkoła pamięta" oraz "Szkoła do hymnu". Celem pierwszej inicjatywy było zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu czy społeczności. Do akcji "Szkoła pamięta" przyłączyło się prawie 1,3 mln uczniów oraz 108 tys. nauczycieli.  W tym roku w akcji "Szkoła do hymnu" do wspólnego śpiewania hymnu, w piątek 8 listopada o godz. 11:11, przystąpiło w sumie 4 121 529 uczniów oraz 405 399 nauczycieli w całej Polsce i poza granicami kraju w tym nasze Przedszkole. Łącznie swój udział w akcji zgłosiło 20475 szkół, przedszkoli i placówek oświatowych. Jako podziękowanie za udział w obu akcjach dostaliśmy pamiątkowy Dyplom oraz Podziękowanie od Ministra Edukacji Narodowej.