Dnia 13 listopada w naszym przedszkolu grupa Biedronek, Pszczółek i Sówek, miała okazję uczestniczyć w spotkaniu z panią Bogumiłą Pawłowską z Biblioteki Pedagogicznej w Mławie. Pani Bogumiła przedstawiła dzieciom legendę „ O Lechu, Czechu i Rusie, czyli jak powstało godło Polski”, za pomocą teatrzyku KAMISHIBAI. Dzieci poznały historię pierwszej stolicy Polski, jaką było Gniezno. Następnie, z nie mniejszym zainteresowaniem, wysłuchaliśmy innej legendy: „O smoku wawelskim”, a przy tej okazji przypomnieliśmy sobie o drugiej stolicy Polski jaką był Kraków. Nasz gość poprowadził ciekawą rozmowę, w której krótko opisał, trzecią z kolei i obecną stolicę Polski, jaką jest Warszawa. Była to idealna okazja, by porozmawiać o minionym Święcie odzyskania Niepodległości i przypomnieć sobie o tych ważnych miastach w naszej Ojczyźnie, jakimi są Gniezno, Kraków i Warszawa.

Aleksandra Zakrzewska