W grupie Pszczółek, od 10 do 28 października, realizowany był projekt Drzewo. Rozpoczęcie projektu odbyło się dokładnie w DNIU DRZEWA, który przypada na 10 października. Przedszkolaki doświadczały, eksperymentowały a przede wszystkim pogłębiały swoją wiedzę na temat roli drzew w przyrodzie. Oglądaliśmy filmy edukacyjne pokazujące m.in. jak zmieniają swój wygląd drzewa podczas różnych pór roku oraz jakie mamy rodzaje drzew. Dzieci dowiedziały się, dlaczego drzewa zrzucają liście a także jak wiele rzeczy nas otaczających, zrobionych jest z tego surowca. Przy tej okazji rozmawialiśmy o ochronie środowiska i wykonaliśmy szereg spektakularnych prac plastycznych, wykonanych różnymi technikami. Był to doskonały czas na spacery i obserwacje, a zebrane liście posłużyły do tworzenia przepięknych arcydzieł.

Aleksandra Zakrzewska