W październiku, do grupy Sówki, przyszły dwie mamy, aby umilić dzieciom czas, a także zachęcić je do czytania i słuchania bajeczek. Pani Sylwia, mama Wiktorii przybliżyła nam historię czteroletniej Toli. W książeczce są poruszane tematy bliskie dzieciom, szczególnie tym, które pierwszy raz idą do przedszkola, m. in. - Jak wygląda życie malucha w przedszkolu? - W przedszkolu można poznać nowych przyjaciół. - W przedszkolu można bawić się zabawkami i wyjść na plac zabaw z rówieśnikami. Pani Iwona, mama Ali zapoznała dzieci z serią :,,Tupcio Chrupcio". Opowiadającej o perypetiach małej myszki, która poznaje świat i uczy się, jak radzić sobie ze sprawami, które spotykają każde dziecko w wieku przedszkolnym. Śliczne książeczki z morałem, pomogą uwrażliwić dziecko, a także odnaleźć dobro w człowieku. Pani Iwonka podarowała Sówkom serię ,,Tupcia” składającą się z pięciu książeczek. Przygotowała, również, medale, które dzieci pięknie ozdobiły. Bardzo dziękujemy Mamom, zapraszamy też innych rodziców do ,,bajkoczytania” w naszej grupie.

Grażyna Majewska