W ramach integracji międzyprzedszkolnej oraz realizacji założeń zawartych w projekcie „Dbamy o siebie, pomagamy innym” ,w dniu 23 maja przedszkolaki z grupy „Sówek” i „Pszczółek” odwiedziły Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Mławie. Dzieci miały okazję poznać zasady funkcjonowania podopiecznych uczęszczających do SOSW, z wielkim zaciekawieniem zwiedzały poszczególne sale, w których uczniowie z różnymi rodzajami niepełnosprawności odbywają zajęcia. Ogromną atrakcją okazały się wspólne zabawy sportowe przygotowane przez Panie nauczycielki SOSW, których celem była profilaktyka wad postawy, a tym samym rozwijanie i doskonalenie sprawności ruchowej dzieci, ich zręczności oraz motoryki małej i dużej. Bardzo dziękujemy Pani Emilce za zorganizowanie tak wspaniałej lekcji wrażliwości i tolerancji dla naszych przedszkolaków, a także dla nas – osób dorosłych.

Elżbieta Wtulich