W dniu 13 maja najstarsza grupa z naszego przedszkola uczestniczyła w lekcji bibliotecznej, podczas której dzieciaki uzyskały garść informacji na temat zasad, jakie obowiązują w bibliotece, dowiedziały się jak funkcjonuje Miejska Biblioteka Publiczna z Oddziałami Dziecięcymi w Mławie, a także na czym polega praca bibliotekarza. Przedszkolaki miały okazję poznać każdy zakątek biblioteki, spacerowały między regałami z książkami, dowiedziały się - w jaki sposób ułożone są książki na bibliotecznych półkach, a także jakie wymagania trzeba spełnić, aby zostać członkiem wypożyczalni. Nie zabrakło oczywiście czasu na wysłuchanie i omówienie treści bajki pt. „Kicia-Kocia w bibliotece”, a także na wykonanie pracy plastycznej. Biblioteka jest miejscem, które niewątpliwie rozbudza zainteresowania czytelnicze dzieci, uwrażliwia je na piękno słowa pisanego i przede wszystkim motywuje do kulturalnego spędzania czasu wolnego. Dlatego serdecznie zachęcamy rodziców i dzieci do odwiedzania tego typu miejsc.

Elżbieta Wtulich