W czwartek 22 czerwca w naszym przedszkolu miała miejsce piękna uroczystość - Zakończenie Roku Przedszkolnego, podczas której pożegnaliśmy starszaków. Był to dzień szczególny – pełen przeżyć dla przedszkolaków, rodziców oraz nauczycielek.
Uroczystość rozpoczęła się od tradycyjnego Poloneza, który nadał podniosły nastrój spotkania. Pod opieką Pań, dzieci z grupy SÓWKI przygotowały prezentację swoich umiejętności – recytowały wiersze, śpiewały piosenki, tańczyły.
Pani dyrektor oraz Ks. Proboszcz pożegnali przedszkolaków kończących przedszkole wręczając im pamiątkowe dyplomy oraz upominki.
Rodzice, którzy w szczególny sposób wyróżnili się na rzecz przedszkola również otrzymali pamiątkowe podziękowania i upominki.
  Życzymy naszym absolwentom wielu sukcesów i spełnienia marzeń.

Przedszkolaki wraz ze swoimi wychowawczyniami  odwiedziły Komendę Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mławie. Tuż po dotarciu na miejsce zostaliśmy miło powitani przez komendanta p. Jarosława Kucińskiego.Dzieci chętnie zwiedzały jednostkę . Poznały specyfikę pracy strażaka, obejrzały strój strażacki a także miały możliwość wejścia do wozu strażackiego i podnośnika. Największą frajdą była zabawa w strażaka przy użyciu węża strażackiego.

Pragniemy złożyć serdeczne podziękowania pracownikom Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mławie za umożliwienie nam zwiedzania Komendy oraz zapoznanie z ciekawą pracą strażaka.

 

 

Maluszki z grupy „Biedroneczki” z radością gościły w przedszkolu swoje mamusie, które w bardzo ciekawy i interesujący sposób przedstawiały dzieciakom losy bohaterów różnych bajek. Przedszkolaki z uwagą słuchały tekstu czytanych przez rodziców  opowiadań,  wypowiadały się na temat ich treści, zadawały pytania, oglądały obrazki.

Każde spotkanie było dla dzieci wielkim przeżyciem, zwłaszcza, że mogły ten czas spędzić ze swymi ukochanymi rodzicami.

W środę  14 czerwca  dzieci z grup „Biedroneczki”  i „Pszczółki” udały się na wycieczkę do wioski garncarskiej w Kamionce. Na miejscu zwiedziły garncarnię, gdzie animatorzy pokazali, jak dawniej wytwarzano naczynia ceramiczne. Następnie przewodnik oprowadził wychowanków po kuźni i stodole mazurskiej z ekspozycją tradycyjnych narzędzi. Przedszkolaki miały też możliwość obejrzenia bajki  w tamtejszej sali kinowej.  Dzieci wzięły również udział w warsztatach ceramicznych, podczas których z pomocą opiekunów i animatorów wykonały piękne kubeczki, miseczki, szkatułki i inne ozdoby z gliny. Zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do przedszkola. Z niecierpliwością czekamy na następną wycieczkę.

14 czerwca grupa przedszkolna „Sówki” wyruszyła na wycieczkę do Płocka. Zgodnie z planem w Teatrze Dramatycznym obejrzeliśmy spektakl pt. „Kopciuszek” w reżyserii S. Szaciłowskiego. Sztuka zawierała pewne elementy współczesne- gadżety, po to by przybliżyć dziecku ten świat, w którym się znalazło. Widzowie mogli także aktywnie uczestniczyć w przedstawieniu prowadząc krótkie dialogi     z aktorami. Potem nadszedł czas na małe co nieco dla ciała, czyli posiłek w McDonaldzie. Nasyciwszy apetyty udaliśmy się do ZOO. Słonie, małpki, żyrafy, foki ale i tygrysy-maluchy przeżyły wyjątkowe chwile pełne radości. Największym zainteresowaniem cieszyło się mini zoo z zagrodą dla kózek. Kontakt z żywymi zwierzątkami był nieocenionym doznaniem. Wróciliśmy zmęczeni, ale zadowoleni. Wycieczka okazała się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną lekcją przyrody.

 

 Sówki i Pszczółki odwiedziły Urząd Miasta w Mławie. Wizyta w ratuszu rozpoczęła się od spotkania z panią Magdaleną Grzywacz – rzeczniczką prasową, która zapoznała nas z historią budynku miasta i była naszym przewodnikiem. Zwiedziliśmy salę Urzędu Stanu Cywilnego, dziedziniec. Dzieci bardzo interesowały się pracą urzędu. Jedną z atrakcji była możliwość  spotkania z Burmistrzem Miasta, Sławomirem Kowalewskim, który odpowiadał na pytania związane z jego pracą. Dzieci otrzymały drobne upominki i mogły zrobić sobie zdjęcie w fotelu burmistrza.
Dziękujemy za ciekawe spotkanie.
Zachęcamy także do obejrzenia galerii zdjęć na stronie Urzędu Miasta.

Dzieci i nauczyciele z naszego przedszkola mają kolejny powód do radości i dumy. W jednej z przedszkolnych sal pojawiła się nowoczesna tablica interaktywna. Daje ona nieograniczone możliwości w zakresie wykorzystania multimedialnych programów edukacyjnych w kształtowaniu wiedzy dzieci w wieku przedszkolnym. Umiejętne wykorzystanie tablicy z jednoczesną świadomością roli mediów w życiu człowieka, a także zagrożeń w przypadku ich nadużywania sprawia, iż wykorzystanie określonych zadań czyni zajęcia dydaktyczne bardziej atrakcyjnymi dla dzieci.
Serdecznie dziękujemy członkom Rady Rodziców oraz wszystkim Rodzicom za wsparcie i pomoc w realizacji tego dzieła.

W czwartek 01.06.2017r. dzieci z grupy „Biedronki” z okazji Dnia Dziecka, wybrały się do Sali zabaw „Urwisek”, gdzie radośnie spędziły czas.
Niezwykłą atrakcją okazała się ogromna konstrukcja składająca się z labiryntu, zjeżdżalni i basenu z piłeczkami. Dzieci korzystały również  z innych urządzeń i zabawek dostępnych w sali.
Nasz radosny pobyt bardzo szybko dobiegł końca.
Pełni niezapomnianych wrażeń i emocji wróciliśmy do przedszkola. Przedszkolaki nie mogą się już doczekać kolejnej wycieczki.  

W słoneczny majowy dzień dzieci z grupy „Sówki” wraz z paniami udały się na spacer do parku. Duże zainteresowanie u dzieci  wzbudziła fontanna i legenda o Mławie.
 Spacerując alejkami parku dzieci chętnie podziwiały kolorowe rabaty kwiatów.
Nie obyło się też bez szaleństw na placu zabaw.

W kwietniu br. w Podstawowej Szkole Katolickiej odbył się międzyprzedszkolny konkurs „Porusz Umysł”. Do konkursu przystąpili także wychowankowie z naszego przedszkola. Podczas konkursu dzieci musiały wykazać się wiedzą oraz umiejętnościami z zakresu logicznego myślenia.
 W sobotę 27 maja odbyło się rozstrzygnięcie konkursu. Nasi wychowankowie zdobyli dyplom za bardzo dobre wyniki oraz zdobyły tytuł  „Umysł Roku 2016/2017 –ARCYMISTRZ”.
Gratulujemy naszym zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.