25 kwietnia, w czwartkowe przedpołudnie, spotkaliśmy się z panią Kasią Sobczyk i jej gośćmi. Tym razem zaproszono nas na ,, Puzonowe czary-mary". Pani Kasia opowiedziała historię słonika-Tirlibomby, który urodził się w ZOO. Mimo kochanej rodziny i mnóstwa dobrych przyjaciół, nie był on szczęśliwy. Urodził się bez ...trąby! Śnił o kolorowych trąbach.Widząc zmartwienie słonika jeden z grajków podarował mu złotą trąbę. Sen się skończył, a rzeczywistość mile zaskoczyła Tirlibombę...przez noc urosła mu trąba! Historyjka przeplatana była popisami solowymi puzonisty. Dzieci miały okazję poznać oraz dotknąć – puzonu. Dowiedziały się, że jest to instrument dęty blaszany, tak jak i wcześniej poznane: trąbka, waltornia i saksofon. Pani Kasia zadała kilka zagadek, na które przedszkolaki odpowiedziały śpiewająco. Wspólnym tańcem i śpiewem zakończyła spotkanie. Dziękujemy i zapraszamy w maju!

 

Grażyna Majewska