Mama Kalinki, przebrana w stój myszki, zaprezentowała 2 bajeczki z serii „Tupcio Chrupcio”. Opowiadają one o perypetiach małej myszki, która poznaje świat i uczy się, jak radzić sobie ze sprawami, które spotykają każde dziecko w wieku przedszkolnym. Poznaliśmy ciekawą historię Tupcia, który nie chciał jeść, a zamiast obiadu wolał zabawę  i cukierki. W drugiej bajeczce usłyszeliśmy, jak to Tupcio chciał zawsze wygrywać, we wszystkim być pierwszym i najlepszym. Rozważaliśmy, czy to była dobra postawa i czy jego przyjaciele lubili go za to. Pani Asia przygotowała dla „Pszczółek” niezwykłe atrakcje - niespodzianki. Wspólnie wykonaliśmy mysi kubeczek na słodkości, bo przecież myszki robią zapasy na „czarną godzinę”, prawda? Niesamowicie spodobał się nadmuchiwany króliczek oraz brokatowa kula. Jeszcze długo po zakończeniu spotkania dzieci nie mogły się nacieszyć zrobionymi zabawkami, które mogły zabrać do domu. Obecność rodziców w przedszkolu jest bardzo wartościową formą współpracy dla wszystkich stron: dzieci, rodziców i nauczycieli. Składamy serdeczne podziękowania za miło spędzony czas. Czekamy na kolejnych rodziców lub członków rodzin do czytania bajek, wierszy dla dzieci. W ramach realizowanego cyklu spotkań , podczas których rodzice czytają dzieciom bajki, naszą grupę odwiedziły dwie mamy: p. Joanna Tarnowska oraz p. Joanna Zgorzelska.                

Aleksandra Członka - Chmielewska