W ramach projektu „Dbamy o siebie i pomagamy innym” zorganizowaliśmy w naszym przedszkolu spotkanie z ratownikiem medycznym – panem Marcinem Szarpak, który przeprowadził zajęcia z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Przedszkolaki z zainteresowaniem słuchały wskazówek dotyczących zachowania się w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia człowieka, a także dowiedziały się w jaki sposób udzielić pomocy poszkodowanemu zanim przyjedzie pogotowie. Dzieci utrwaliły również numery alarmowe, wysłuchały instrukcji, jak wezwać pomoc przez telefon. Duże wrażenie zrobił na przedszkolakach „fantom”, na którym nasi mali ratownicy uczyli się podstaw reanimacji. Bardzo dziękujemy panu Marcinowi za pouczającą lekcję i poświęcony nam czas.

Elżbieta Wtulich