Z okazji „Dnia głośnego czytania”, a także rozwijania zainteresowań czytelniczych - dzieci z grupy „Sówki” – w dniu 28 września, wybrały się do Biblioteki Pedagogicznej, gdzie miały okazję poznać japońską technikę czytania i opowiadania bajek „ Kamishibai” (kami – to papier; shibai – to teatr). Technika powyższa wykorzystuje plansze z obrazkami i tekstem oraz drewnianą skrzynkę – na wzór parawanu z teatrzyków marionetkowych – w której przedstawiane są kolejne fragmenty historii, bajki, opowiadania. Przedszkolaki wysłuchały treści bajki pt. „Przygody pingwina Pingo - nieznośne śmieci w oceanach”. Obejrzały również film edukacyjny „Segregacja śmieci”, a następnie wykonały pracę plastyczną związaną z tematyką filmu. Bardzo dziękujemy Paniom z Biblioteki za poświęcony nam czas. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie.

Elżbieta Wtulich