Rozpoczęcie edukacji przedszkolnej jest momentem przełomowym dla każdego dziecka. Jak co roku w naszym przedszkolu w sierpniu odbyły się spotkania adaptacyjne dla nowoprzyjętych przedszkolaków. Tegoroczne ,,maluszki" przybyły wraz z rodzicami, aby zapoznać się ze swoimi paniami, obejrzeć salę oraz inne ciekawe pomieszczenia w przedszkolu. Zaraz po przekroczeniu progu przedszkola dzieci otrzymały emblematy ze swoimi imionami. Spotkaniom towarzyszyły nie tylko zabawy utrwalające imiona, integracyjne, ale również tańce i pląsy przy muzyce z wykorzystaniem chusty animacyjnej. Największą frajdą dla maluszków były nowe zabawki. W czasie zabaw swobodnych nauczycielki prowadziły indywidualne rozmowy z rodzicami oraz przekazały informacje i ankiety pomocne w okresie adaptacji. Oprócz wspólnej zabawy ,,Biedroneczki" zwiedziły przedszkolne sale, plac zabaw a także z pomocą rodziców wykonały pracę plastyczną pt. ,,Pociąg". Wszystkie radosne chwile uwieczniliśmy na fotografiach. W ostatnim dniu spotkań każde dziecko otrzymało balonik z uśmiechem- tak na dobry początek:)

Joanna Wiśniewska