W dniu 14 maja 2018 r. dzieci z naszego przedszkola z niecierpliwością oczekiwały wizyty strażaków z Państwowej Straży Pożarnej w Mławie. Spotkanie to odbyło się w ramach realizowanego przez nas programu „Czyste powietrze wokół nas”, a temat przewodni brzmiał : „Szkodliwość działania dymu i sposoby jego unikania”. Strażacy zaznajomili również dzieci z ciekawostkami związanymi z ich pracą zawodową, przestrzeganiem zakazów, zachowaniem bezpieczeństwa w czasie pożaru. Dzieci dowiedziały się w jakich okolicznościach należy wzywać straż pożarną, poznały zasady postępowania w czasie pożaru, przypomniały sobie numery alarmowe. Jednak największe wrażenie wywołał na dzieciach wóz strażacki, którego wyposażenie miały możliwość podziwiać z bliska. Przedszkolaki wykazały ogromne zainteresowanie spotkaniem, podczas którego otrzymały wiele cennych wskazówek oraz wiadomości. Na zakończenie wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcie oraz podziękowaliśmy strażakom za wizytę , życząc wytrwałości w codziennych zmaganiach z przeciwnościami losu. Z całego serca dziękujemy przedstawicielom straży za przybycie i poświęcenie nam swojego cennego czasu.

Elżbieta Wtulich