W związku z oficjalnym otwarciem „Piłkarskich Przedszkoli” Legii Warszawa w Mławie w naszym Przedszkolu odbyły się pokazowe zajęcia sportowe promujące to wydarzenie. "Przedszkola Piłkarskie" to zajęcia piłkarskie dla dzieci w wieku od 3 do 7 roku życia i są one częścią ogólnopolskiego projektu "Legia Soccer Schools" prowadzone przez trenerów Klubu Legii Warszawa. Nadrzędnymi celami zajęć w „Piłkarskich Przedszkolach Legii” jest: nauka postawy fair play oraz wzajemnego szacunku, wzmacnianie potrzeby ruchu z wykorzystaniem gier i zabaw, kształtowanie koordynacji ruchowej oraz poczucia równowagi, propagowanie zdrowego trybu życia i wzmacnianie relacji między opiekunami i dziećmi z wykorzystaniem zabaw i gier z elementami piłki nożnej. Dzieci mają możliwość rozwijać swoją sportową pasję pod okiem wykwalifikowanej kadry trenerskiej i rozpocząć piłkarską przygodę w utytułowanym polskim klubie – Legii Warszawa. Atrakcją dla dzieci była oficjalna maskotka Legii Warszawa – Miś Kazek. W zajęciach brały udział wszystkie nasze dzieci wraz z rodzicami.

Bereda Jolanta