W czwartek 12 kwietnia mieliśmy przyjemność uczestniczyć w przedstawieniu pt. ,,Magiczna księga" w wykonaniu aktorek teatrzyku Ssmyk z Białegostoku. Na wstępie przypomniano dzieciom zasady obowiązujące w teatrze. Następnie przedszkolaki poznały historię głównej bohaterki- Ali, która uwielbiała grać w gry komputerowe. Mama zaproponowała jej zamianę komputera na książkę. Dziewczynka z niechęcią podejmuje się nowemu zajęciu. Niespodziewanie pojawia się Wróżka, która przenosi Alę, za pośrednictwem magicznej księgi, w świat bajek i opowieści. Dzieci poznają Pchłę Szachrajkę, Kopciuszka i Anię z Zielonego Wzgórza. Podczas wędrówki Ala uczy się sprzątać i używać swojej wyobraźni. Wraca do domu odmieniona. Dzieciom bardzo podobała się bajeczka, chwilami, nawet, w niej uczestniczyli. Nasi podopieczni z niecierpliwością czekają na kolejne spotkanie.

Grażyna Majewska